Степанов пояснив, чому українці стали рідше робити тести на COVID

23
2 хвилини
Степанов пояснив, чому українці стали рідше робити тести на COVID
В Україні з грудня почала знижуватися кількість офіційних хворих на COVID-19. Про це свідчать дані лабораторних тестів. Після новорічних свят кількість хворих на коронавірус теж не зросла.

«Зараз ми проводимо мало тестів порівняно з нашими можливостями, що дозволяють проводити в лабораторіях МОЗ понад 55 тисяч ПЛР-тестів на добу. Ще є приватні лабораторії та лабораторії медустанов. Разом це приблизно 70-75 тисяч тестів на добу. Крім ПЛР-тестування ми запровадили експрес-тестування на антиген, яким необхідно проводити тести людям з будь-якими симптомами ГРВІ, а також контактним особам», — пояснив РБК-Україна міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Також у МОЗ навели статистику, що на тижні з 14 по 20 грудня в українських лабораторіях провели 250,4 тисячі ПЛР-тестів. На тижні з 21 по 27 грудня — майже 204 тисячі. А тижнем пізніше — з 28 грудня по 3 січня — було зроблено 174,5 тисячі досліджень. І з 4 по 10 січня — 160,9 тисяч тестів.

Динаміка виявлення нових хворих приблизно така ж. З 14 по 20 грудня зафіксували приблизно 70,3 тисячі нових хворих. Наступного тижня — майже 59,4 тисячі. З 28 грудня по 3 січня виявили 47,8 тисяч. І з 4 по 10 січня — майже 41,1 тисячу. Порівняно з серединою грудня — мінус 41,5%.

У МОЗ таке зниження кількості хворих пояснюють тим, що українці рідше звертаються до лікарів і в лабораторії. Ще одна ймовірна причина - свята. У цей час українці воліють не йти до лікаря.

Не виключають у міністерстві й того, що українці стали менше подорожувати, тому ПЛР-тест не потрібен.

Читайте також: BioNTech планує до кінця року виготовити 2 млрд доз антикоронавірусної вакцини
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...