Степанов назвав умови припинення самоізоляції через наявність COVID-19

203
2 хвилини
Степанов назвав умови припинення самоізоляції через наявність COVID-19
Пацієнт з коронавірусом може припинити самоізоляцію, якщо дотримані певні умови.

Про це розповів глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу.

За його словами, першою умовою є відсутність клінічних проявів захворювання три дні поспіль через десять днів від їх появи.

«Перше — відсутність клінічних проявів ГРВІ протягом трьох днів, рахуючи від десятого дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. Наприклад, якщо у вас 1 листопада з'явилися симптоми коронавірусної хвороби, ви не робили ПЛР-тестування, знаходитесь вдома на самоізоляції. Потім через 10 днів, якщо симптомів немає, і ще рахуючи від цього три дні, ви можете припиняти самоізоляцію і лікарняний», — зазначив він.

Другий критерій — відсутність клінічних проявів хвороби протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня взяття зразків для ПЛР-тестування і отримання позитивного результату.

Третій критерій — відсутність клінічних проявів хвороби ГРВІ за умови отримання негативного результату тестування методом ПЛР.

«При наявності хоча б одного з цих критеріїв, можна припиняти самоізоляцію. Всі три критерії є рівноцінними. Повторне тестування методом ПЛР для визначення наявності або відсутності вірусу в організмі може проводитися не раніше, ніж через 10 днів з дати появи симптомів або отримання першого позитивного результату методом ПЛР. Але не обов'язково повторне тестування», — резюмував Степанов.

Читайте також: В Україні оновили поділ на карантинні зони
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...