Симптоми коронавірусу: як відрізнити від грипу чи застуди

256
3 хвилини
Симптоми коронавірусу: як відрізнити від грипу чи застуди

Коронавірусна інфекція COVID-19 — це інфекційне захворювання, викликане новим коронавірусом, який раніше у людей не виявлявся. Вплив даного вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими симптомами як кашель, лихоманка і, в більш важких випадках, пневмонія. Для захисту від інфекції слід часто мити руки і не торкатися руками до обличчя. 

Новий коронавірус передається, головним чином, в результаті контакту з інфікованою людиною при кашлі або чханні або повітряно-крапельним шляхом при вдиханні крапель слини або виділень з носа хворого. Про це повідомляє УНІАН. 

Симптоми коронавірусу COVID-19
  • висока температура
  • сухий кашель
  • утруднене дихання
  • почуття втоми
  • біль в м'язах і грудях
Хоч коронавірус вимагає справді серйозного ставлення, шанси кожної окремої людини підхопити його досі низькі. Професор медицини й інфекційних захворювань доктор Грег Поланд пояснив CNN, в чому різниця між типовими симптомами алергії, простуди, грипу і коронавірусу.

Печуть очі? Тече з носа? Найвірогідніше, у вас алергія або звичайна застуда.

«Проблема сезонних алергій в тому, що вони уражають ніс і очі. Вони, як правило, назальні, а всі симптоми зосереджені в голові. Хоча може з’явитися ще висип», —сказав Поланд.

Симптоми коронавірусу і грипу більш системні. Це означає, що вони впливають на все тіло.

«Грип і новий коронавірус впливають на інші системи і на нижні дихальні шляхи. Вірогідно, з носа текти не буде. Але може з’явитися біль у горлі, кашель, температура чи задишка. Тож це трошки інша клінічна діагностика», — сказав експерт.

Він радить уважно поставитися до температури. Адже при алергіях вона зазвичай не піднімається. Також вони не призводять до задишки за виключенням випадків, якщо хворий страждає від інших проблем, таких як астма.

Симптоми алергії часто з’являються і зазвичай слабкі. Поланд пояснює, що якщо одні й ті ж симптоми з’являються приблизно в один і той же час з року в рік, вірогідно, це через сезонну алергію. В такому разі ліки, які продаються без рецепта, і звичайні заходи безпеки допоможуть почуватися краще.

Симптоми коронавірусу й грипу можуть вивести хворого з ладу.

«Якщо у вас справді коронавірус чи грип, ви будете почуватися настільки втомленими, все буде так боліти, що з підвестися з ліжка буде важко. Всі помітять зміни. Алергія може спричинити відчуття втоми, але серйозного болю в м’язах не буде», — пояснив лікар.

Застуда і м’які симптоми грипу зазвичай проходять самі собою. За умови якісного відпочинку й належного догляду хворий починає почуватися краще через кілька днів. Симптоми коронавірусу чи гострого грипу можуть погіршуватися з часом. І це точний знак, що пора звернутися по допомогу.

 «Підозрювати коронавірус точно варто в тому випадку, якщо стає важко дихати. У людей буває починається запалення легень через грип. Це проявляється так само. Але у всякому разі в таких випадках потрібний медичний огляд», — сказав Поланд.

Ранні симптоми алергії, застуди, грипу і коронавірусу можуть бути схожими. А в деяких випадках симптоми коронавірусу і грипу можуть бути досить м’якими, що люди не надають цьому великого значення. В такому разі потрібно звернути увагу на те, як довго симптоми зберігаються, особливо якщо ви у групі ризику.  • Коментарі
Завантаження коментарів ...