Розробку української вакцини від коронавірусу може бути завершено вже за рік

1997
1 хвилина
Розробку української вакцини від коронавірусу може бути завершено вже за рік
Три етапи клінічних випробувань українського кандидата у вакцини від COVID-19 займуть близько року, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Нам потрібно пройти ще дуже великий шлях, щоб цей кандидат у вакцини став вакциною. Для цього треба пройти три фази клінічних досліджень. Зараз підбирають в Україні відповідне виробництво, де це може бути зроблено. Якщо очікування наші збудуться, і дійсно обраний виробник і обраний шлях ми пройдемо нормально, то вже десь... за рік, ми можемо отримати оригінальну українську вакцину від COVID-19», – розповів Степанов на онлайн-брифінгу в понеділок.

Як повідомлялося, раніше розробники представили результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини президенту України Володимиру Зеленському.

Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Зазначалося, що цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу.

При цьому Зеленський зазначив, що не може говорити на сьогодні про терміни появи такої вакцини. Якщо у когось вакцина від COVID-19 з'явиться раніше, Україна її закуповуватиме.

Читайте також: Держава профінансує клінвипробування і виробництво української вакцини від COVID-19
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...