Путін заявив про виробництво в Росії першої у світі вакцини від коронавірусу

222
2 хвилини
Путін заявив про виробництво в Росії першої у світі вакцини від коронавірусу
Президент Росії Володимир Путін у вівторок, 11 серпня повідомив, що перша у світі вакцина від коронавірусу зареєстрована і буде виготовлятися в цій країні. За його словами, вона формує стійкий імунітет.

Як повідомив російський «Інтерфакс», він попросив міністра охорони здоров'я Михайла Мурашка проінформувати про цю вакцину, але при цьому зауважив: «Хоча знаю, що вона працює досить ефективно, формує імунітет стійкий, повторюю: пройшла всі необхідні перевірки».

На нараді з членами російського уряду Путін розповів, що одна з його доньок вже зробила щеплення російською вакциною від коронавірусу.

«Я знаю, що ця вакцина була зроблена на базі аденовірусних векторів, але перевага, на мій погляд, полягає в тому, що це на базі аденовірусних векторів людини саме зроблено, і вона працює більш точно, формує стійкий антитільний і клітинний імунітет, я це теж добре дуже знаю, оскільки одна з моїх доньок зробила собі таке щеплення. Думаю, в цьому сенсі вона взяла участь в експерименті», — сказав російський президент.

Він розповів, що після першого уколу у його доньки температура була 38°, а наступного дня трохи більше ніж 37°. «І все. Після другого уколу, другого щеплення теж температура трохи піднялася, але все потім зійшло нанівець, почуває себе добре», — сказав президент РФ.

Він наголосив, що у багатьох людей, які зробили вакцину, немає жодних зовнішніх проявів, зокрема температури, «все проходить так, як ніби нічого й не робили».

У свою чергу міністр охорони здоров’я Росії Михайло Мурашко заявив, що зареєстровану в Росії вакцину від коронавірусу вироблятимуть на двох майданчиках, першими її отримають лікарі та вчителі. Він також стверджує, що до вакцини проявила інтерес низка зарубіжних держав.

Нагадаємо, над вакцинами від коронавірусу працюють фахівці й науковці в кількох країнах світу. На початку серпня клінічні дослідження проходили 25 вакцин, шість з них — наблизилися до останньої стадії дослідження, результати якого очікувалися до кінця року. Загалом планується, що виробництво вакцин від коронавірусу має стартувати в 2021 році.

Про початок випробувань вакцини від коронавірусу, зокрема, заявляли у США і Китаї.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...