Понад 80 країн не зможуть вакцинувати 40% населення до кінця року

196
1 хвилина
Понад 80 країн не зможуть вакцинувати 40% населення до кінця року
Понад 80 держав ризикують не впоратися із завданням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) — охопити до кінця поточного року щонайменше 40% населення щепленнями від коронавірусу. Про це повідомив у четвер на брифінгу в Женеві генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

Він нагадав, що раніше ВООЗ поставила мету вакцинувати 40% населення від COVID-19 в кожній державі до кінця 2021 року. За словами гендиректора, «82 країни ризикують не досягти цієї мети та для трьох чвертей з них це пов’язано з постачанням». У чверті держав «є певні обмеження в їх здатності освоювати вакцини», і організація «працює над цими проблемами», констатував глава ВООЗ.

Гебреїсус підкреслив, що поставлена ​​мета про 40-відсоткове охоплення вакцинацією в усіх країнах «досяжне», однак для цього заяви держав і компаній, які контролюють постачання вакцини, не повинні розходитися з ділом. Він нагадав, що країни G20 обіцяли передати 1,2 млрд доз вакцини міжнародного механізму COVAX, проте зараз надійшло тільки 150 млн доз.

Глава ВООЗ закликав держави, які вже досягли 40-процентного охоплення щепленнями, поділитися вакциною з COVAX і Африканської цільовою групою з придбання вакцини (AVAT). При цьому члени «Великої двадцятки», вважає гендиректор, «повинні виконати свої зобов’язання і поділитися своїми дозами негайно». У ВООЗ очікують також, що виробники вакцини «нададуть пріоритет виконанню своїх контрактів з COVAX і AVAT в терміновому порядку».

Читайте також: З 1 листопада вакцинованим туристам будуть доступні 16 провінцій Таїланду
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...