ПАРЄ закликала країни Європи до взаємного визнання сертифікатів вакцинації від COVID-19

29
3 хвилини
ПАРЄ закликала країни Європи до взаємного визнання сертифікатів вакцинації від COVID-19
Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалили резолюцію щодо заходів боротьби з пандемією коронавірусу, в якій серед іншого закликали країни Ради Європи (РЄ) до взаємного визнання сертифікатів про вакцинацію. Засідання, на якому проводилось голосування, транслювала пресслужба ПАРЄ.

«ПАРЄ рекомендує парламентам та урядам країн РЄ та всього світу здійснити необхідний зсув парадигми, щоб раз і назавжди перемогти COVID-19 за допомогою заходів громадської охорони здоров’я відповідно до дотримання прав людини, — йдеться в документі. — Для забезпечення глобального справедливого розподілу вакцин та методів лікування, уникаючи дискримінації між країнами та всередині них, забезпечити взаємне визнання сертифікатів щодо вакцинації, виданих у країнах Ради Європи, а також усіх сертифікатів, виданих після щеплення одним із дозволених ВООЗ препаратів».

При цьому самі сертифікати пропонується використовувати лише для контролю ефективності вакцин та їх побічних ефектів. Наголошується, що хоча влада і може вводити обов'язкову вакцинацію для окремих категорій громадян, наприклад медичних та соціальних працівників, це не повинно стосуватися людей з медичним звільненням від вакцинації та дітей, доки не буде доведено ефективність та безпеку цих препаратів для них. Окремо депутати рекомендують дотримуватися рекомендацій ВООЗ та «не вводити неефективні заборони на поїздки при появі нових варіантів захворювання».

Асамблея визнає, що вакцинація населення допомогла серйозно знизити кількість хворих із тяжкою формою COVID-19, одночасно відзначаючи нерівномірний розподіл препаратів між багатими та бідними країнами. На цьому фоні депутати вітають міжнародні ініціативи, зокрема в рамках ООН, щодо справедливого розподілу вакцин від коронавірусу у світі.

Резолюція навіть допускає запровадження державами заходів щодо боротьби з коронавірусом, які порушували б основні права громадян. Зазначається, що такі рішення мають оголошуватися «чітко і прозоро», переслідувати «справедливі цілі» та мати збалансований характер. При цьому парламент та судові органи повинні мати можливість переоцінки подібних заходів та їх скасування, та й самі заходи слід застосовувати «не довше, ніж це необхідно». Одна з головних умов — уникнути заморожування значної частини життя.

Депутати закликають владу країн РЄ розвивати виробничі потужності для поширення якісних медичних масок та «поступово переходити на щільні маски стандарту FFP2».

Використовувати їх пропонується на транспорті та інших місцях у місцях великого скупчення людей, при цьому вразливим групам населення маски слід роздавати безкоштовно, вважають депутати. Тести на коронавірус пропонується по можливості зробити безкоштовними для населення, проте після того, як уразливі групи будуть достатньо захищені, забезпечити тести «за доступною ціною».

Читайте також: ЄС рекомендував схвалити противірусний препарат Pfizer під час лікування COVID-19
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...