Опитування: якою має бути медицина на думку українців

1062
2 хвилини
Опитування: якою має бути медицина на думку українців
В Україні провели опитування щодо медичної сфери: майже 60% опитаних відповіли, що медицина в Україні має бути частково платною, частково безплатною, 33% — за повністю безплатну медицину, 5% — за повністю платну. Це результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Формат повністю безплатної медицини більше підтримують літні люди, мешканці з низьким матеріальними доходом і жителі сіл, кажуть соціологи.

18% радше задоволені проведенням медреформи, 64% радше незадоволені, 13% нічого не знають про це. Більшою мірою проведенням реформи задоволені молодь, більш забезпечені й ті, хто частіше відвідують сімейного лікаря (84 % обрали свого сімейного лікаря, 16% — ще ні).

За останній рік 19% опитаних кажуть, що робили подарунки (алкоголь, цукерки, білети на концерт тощо) або грошові внески чи пожертвування за лікування, 30 % не робили таких подарунків. Половина опитуваних не відвідували лікаря за останній рік.27% підтримали б ви призначення іноземця на посаду міністра охорони здоров’я, 64% – проти цього. Більше таке призначення підтримали б молодші, а також більш забезпечені громадяни.

62 % вважають, що діяльність ексочільниці МОЗ Уляни Супрун радше негативно вплинула на медичну сферу в Україні, 19% — радше позитивно, майже 20% — не змогли оцінити. Більш позитивне ставлення до діяльності Супрун серед мешканців Заходу, молодших і більш забезпечених респондентів.

71% опитаних вважають, що глава МОЗ має бути досвідченим медиком, 19 % вважають що він має бути досвідченим управлінцем.

МОЗ довіряють 30%, не довіряють 55%. Нацiональній службі здоров’я України довіряють 20%, не довіряють 38%. Комiтету ВРУ з питань здоров’я нацiї, медичної допомоги та медичного страхування довіряють 14%, не довіряють 51%.

Приблизно 60% чули про такі ініціативи МОЗ, як: оновлення електронної системи Ehealth, оновлення автопарку екстреної допомоги, запровадження системи інформування населення щодо вакцинації та надання права громадянам добровільно вирішувати щодо передачі органів після своєї смерті.

Читайте також: Влада Тернополя відмовилася посилювати карантин
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...