Само по собі воно не небезпечно для здоров'я, але іноді може істотно заважати, відволікаючи від справ. Результати пошуку в інтернеті можуть налякати: серед станів, описуваних як причини сіпання, є глаукома, параліч Белла і навіть розсіяний склероз. Розбираємося, коли дійсно потрібно бити на сполох і які способи допомагають зупинити смикання очей в більшості випадків.
У чому причина і як дати собі раду?
М'язи скорочуються, отримуючи нервові імпульси, а вони, в свою чергу, обумовлені електричною активністю мозку. Іноді ця електрична активність на секунду стає хаотичною — виникає щось на зразок «спалаху», яка змушує м'язи повік скорочуватися.У більшості випадків це відбувається при втомі, високому рівні стресу, порушенні через надлишок кофеїну або при надмірному навантаженні на самі очі. Якщо сіпання з'явився, варто звернути увагу на кількість випитої кави і чаю, налагодити режим сну.
Фахівці Американської академії офтальмології рекомендують знижувати стрес (а значить, висипатися, медитувати і бути фізично активними) і приділяти увагу очам. Сіпання може бути спровоковане їх втомою, сухістю, роздратуванням, так що на допомогу прийдуть зволожуючі краплі і таймер, що змушує регулярно на кілька хвилин відволікатись від екранів.
Якщо прості міри за кілька днів не допомогли, а рівень стресу або тривожності не знижується, можливо, з ними потрібно боротися більш серйозно — за допомогою ліків або психотерапії.
Сіпання ока — не привід для паніки, навіть якщо результати пошуку в інтернеті кажуть зворотнє. Швидше за все, сіпання — це просто сигнал організму про те, що час зробити паузу.
Переклад статті Wonderzine.