«Не робіть мені нерви»: Що робити, якщо смикається око

198
2 хвилини
Мимовільні ритмічні скорочення м'язів зазвичай позначають виразом «око сіпається» — і цей стан знайомий майже кожній людині.

Само по собі воно не небезпечно для здоров'я, але іноді може істотно заважати, відволікаючи від справ. Результати пошуку в інтернеті можуть налякати: серед станів, описуваних як причини сіпання, є глаукома, параліч Белла і навіть розсіяний склероз. Розбираємося, коли дійсно потрібно бити на сполох і які способи допомагають зупинити смикання очей в більшості випадків. 

У чому причина і як дати собі раду?

М'язи скорочуються, отримуючи нервові імпульси, а вони, в свою чергу, обумовлені електричною активністю мозку. Іноді ця електрична активність на секунду стає хаотичною — виникає щось на зразок «спалаху», яка змушує м'язи повік скорочуватися.

У більшості випадків це відбувається при втомі, високому рівні стресу, порушенні через надлишок кофеїну або при надмірному навантаженні на самі очі. Якщо сіпання з'явився, варто звернути увагу на кількість випитої кави і чаю, налагодити режим сну.

Фахівці Американської академії офтальмології рекомендують знижувати стрес (а значить, висипатися, медитувати і бути фізично активними) і приділяти увагу очам. Сіпання може бути спровоковане їх втомою, сухістю, роздратуванням, так що на допомогу прийдуть зволожуючі краплі і таймер, що змушує регулярно на кілька хвилин відволікатись від екранів.

Якщо прості міри за кілька днів не допомогли, а рівень стресу або тривожності не знижується, можливо, з ними потрібно боротися більш серйозно — за допомогою ліків або психотерапії.

Сіпання ока — не привід для паніки, навіть якщо результати пошуку в інтернеті кажуть зворотнє. Швидше за все, сіпання — це просто сигнал організму про те, що час зробити паузу.


Переклад статті Wonderzine.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...