МОЗ додатково попросило 6,5 млрд гривень на закупівлю вакцин від коронавірусу

17
1 хвилина
МОЗ додатково попросило 6,5 млрд гривень на закупівлю вакцин від коронавірусу
Міністерство охорони здоров'я просить додатково 6,5 млрд грн на вакцинацію в держбюджеті-2021. Про це на засіданні уряду сказав міністр Максим Степанов, пише LB.

«Ми маємо контракти на постачання 24 млн доз вакцин: це 10 млн доз Novavax (поставки якої почнуться в липні), 2 млн доз CoviShield (500 тисяч вже майже використано, 1,5 млн очікуємо в найближчі місяці) та 2 млн від китайського виробника Sinovac (215 тисяч вже знаходиться в Україні). І вчора ми отримали підписаний з боку Pfizer контракт на 10 млн доз вакцин, які будуть поставлені протягом 2021 року», — розказав Степанов.

Україна також розраховує отримати в рамках програми COVAX ще 8 млн доз вакцини Pfizer і AstraZeneca-SKbio.

За його словами, цього буде достатньо для вакцинації 70% дорослого населення до кінця року.

«І тут Міністерству охорони здоров’я потрібна підтримка всіх членів уряду. Оскільки в доступі до вакцини в глобальному масштабі спостерігається ситуація вестернів: хто сильніший — той забирає все. Окреме звернення до Міністерства фінансів: ми вже проводили нараду під головуванням прем’єр-міністра щодо додаткового фінансування. Щоб виконати національний план і зробити щеплення 70% громадян України, нам потрібні додаткові кошти на закупівлю вакцин», — сказав він.

У бюджеті 2021 року закладено 4 млрд гривень, і МОЗ просить ще 6,5 млрд гривень.

Читайте також: «МАУ» просить внести авіаперсонал у першу чергу програми вакцинації
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...