Латвія просить міжнародної допомоги через коронавірус

151
2 хвилини
Латвія просить міжнародної допомоги через коронавірус
Латвія звернулася в механізм цивільного захисту ЄС за допомогою у зв'язку із завантаженістю лікарень пацієнтами з коронавірусом. Про це повідомив міністр охорони здоров'я республіки Данієльс Павлютс, слова якого наводить місцевий телеканал TV3.

Латвії, з боку міжнародного товариства, необхідна технічна підтримка: спеціальне постільне обладнання для пацієнтів з COVID-19, апарати штучної вентиляції легенів і, можливо, лікарняні ліжка. Водночас республіка попереджає ЄС, що в разі погіршення ситуації пацієнтів доведеться перевозити за кордон і залучати іноземних лікарів.

«Абсолютно неминуче, що до кінця цього місяця кількість госпіталізованих пацієнтів досягне і перевищить 2 000. Межа наших критичних можливостей — 1 500, вище якого починається дуже важкий вибір. Нам зараз потрібні різноманітні медичні пристрої, які можна отримати швидше, ніж купувати на ринку. Це необхідно в першу чергу, але в той самий час ми попереджаємо механізм ЄС, що нам може знадобитися додаткова допомога», — сказав голова МОЗ.

За його словами, в гіршому випадку, якщо локдаун не дасть результату, Латвії, можливо, доведеться попросити допомоги в переміщенні пацієнтів в сусідні країни. «Якщо і вони будуть перевантажені, то це може бути Швеція, Німеччина. Ми попередимо, що ми також можемо попросити підтримки персоналу, медичних бригад», — зазначив він.

Кабінет міністрів ввів в Латвії з 21 жовтня до 15 листопада жорсткий локдаун через поширення коронавірусу. За темпами захворюваності коронавірусом Латвія зараз займає перше місце серед країн ЄС.

Читайте також: Від коронавірусу у світі померли щонайменше 80 тис. медичних працівників
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...