Дим від згарищ найбільше впливає на ті системі, які беруть участь у диханні – серцево-судинну та легеневу, пояснила вона.
Кому найбільше загрожує:
Є дві категорії людей, яким найбільше загрожує смог: діти та літні люди, пенсіонери. Зокрема, у зоні ризику ті, у кого є хронічні захворювання серця та легенів. Найнебезпечніший цей смог для тих, у кого є вади серця, бронхіальна астма, хронічна обструктивна хвороба легенів і поліноз (алергія на цвіт дерев).Тим, у кого є такі захворювання, краще перебувати на зв'язку зі своїм лікарем або ж сімейним лікарем.
Як зрозуміти, що стало погано від смогу:
Якщо у вас нормальна слизова і у вас немає вищезгаданих хронічних захворювань, то при нетривалому контакті з подразником – смогом, ймовірніше за все, жодної клінічної картини ви не відчуєте.
Але якщо маєте хронічне захворювання, зокрема, серця чи легенів, то можуть виникнути наступні симптоми: кашель, першіння у горлі, проблеми з диханням через ніс, прискорене дихання, задишка, дистанційні хрипи (які почує сторонній). У гіршому випадку може загостритись хронічне захворювання.Як вберегтися:
Зараз усім, хто перебуває у зоні досягання смогу, лікарка радить не виходити на вулицю, залишатись удома та закрити щільно вікна.За можливості вмикати кондиціонер та зволожувач повітря (оптимальна вологість повинна бути 40-60%). Якщо кондиціонера, а тим паче зволожувача повітря немає, – пити багато води (2–3 літри на день), промивати ніс соляним розчином.
Бажано відмовитись від шкідливих звичок, не використовувати ефірні олії, парфуми та дезодоранти, а також освіжувачі повітря.