Фрукти не можна їсти ввечері. Правда?

5844
3 хвилини
Фрукти не можна їсти ввечері. Правда?
Немає ніяких наукових доказів того, що їсти фрукти за певними правилами або розкладом корисніше для здоров'я.

Багато інтернет-джерел стверджують, що люди отримають більше користі для здоров'я, якщо будуть їсти фрукти строго в першій половині дня або виключно натщесерце.

Міф 1: Фрукти не можна їсти у другій половині дня

Ця теорія будується на тому, що вживання фруктів ввечері підвищує рівень цукру в крові, який тіло не встигає засвоїти перед сном. А вночі всі надлишки глюкози трансформуються в жир, що призводить до збільшення ваги.

Немає ніяких доказів, що фрукти викликають високий рівень цукру в крові саме в другій половині дня більше, ніж в будь-який інший час доби. Взагалі-то будь-яка їжа з вуглеводами підвищує рівень цукру в крові. І хоча здатність організму переробляти глюкозу може коливатися протягом дня, ці зміни незначні і не впливають на загальний рівень метаболізму.

Також немає причин боятися, що вживання фруктів в другій половині дня призведе до збільшення ваги.

Коли ви засинаєте, тіло не просто перемикається з спалювання калорій на зберігання їх надлишків у вигляді жиру при великому споживання вуглеводів. Справа в тому, що ввечері метаболізм сповільнюється так як ви не активні. Але ви все одно витрачаєте енергію, щоб підтримувати тіло в робочому стані. Надлишок вуглеводів у вигляді фруктів у другій половині дня може підвищити ваш вага хіба що в поєднанні з відсутністю фізичних навантажень.

Коротше кажучи, важливо не коли ви їсте фрукти, а в якій кількості. І загальне споживання калорій протягом дня.

Міф 2: Фрукти потрібно їсти натщесерце

Прихильники цієї теорії вважають, що фруктові волокна уповільнюють роботу шлунка, тому вся їжа, яка виявилася в ньому раніше них, не рухається по травному тракту. Це провокує здуття живота та інші неприємні симптоми.

Ще один аргумент полягає в тому, що якщо їсти фрукти одночасно з іншою їжею, кишечник не встигне засвоїти всі корисні речовини, які містяться у фруктах.

В одному дослідженні клітковина з фруктів дійсно уповільнила евакуацію вмісту шлунка в тонку кишку з 72 до 86 хвилин. Але це занадто маленька різниця, щоб спровокувати якісь проблеми з травленням. До того ж, повільне просування їжі по шлунково-кишковому тракту сприяє довшому відуттю ситості і захищає нас від переїдання.

За засвоювання корисних речовин переживати теж не варто: 6 метрів тонкої кишки утворюють поверхню всмоктування площею з однокімнатну квартиру, тому все, що ми з'їдаємо, знаходить собі місце. Більш того, якщо вірити вченим, всмоктуючої здатності кишечника вистачило б, щоб засвоювати вдвічі більше їжі, ніж добовий раціон середньої людини.

За матеріалами Только спросить.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...