Ефективність індійської вакцини від COVID-19 виявилася нижчою за 50%

113
2 хвилини
Ефективність індійської вакцини від COVID-19 виявилася нижчою за 50%
Нова перевірка показала, що індійська вакцина від коронавірусу нового типу Covaxin захистила від зараження 47% щеплених двома дозами. Згідно з результатами третьої фази клінічних випробувань, ефективність препарату — 63,6%. Результати повторної перевірки опублікував науковий журнал Lancet.

В основі Covaxin (BBV152) лежить інактивована версія SARS-CoV-2, яка не загрожує організму людини, але допомагає утворитися імунітету до збудника коронавірусної інфекції.

У дослідженні взяли участь приблизно 2,7 тис. працівників лікарень Делі. Усі вони отримали дві дози Covaxin у січні цього року. Майже 1,6 тис. із них заразилися різними штамами коронавірусу, завдяки чому вчені змогли оцінити ефективність Covaxin у боротьбі з SARS-CoV-2 у реальних умовах. Для цього медики порівняли, як різнилася кількість вакцинованих людей серед хворих та здорових учасників дослідження.

Вакцина запобігла 47% заражень, тобто її реальна ефективність виявилася нижчою за ту, яку препарат продемонстрував у ході третьої фази клінічних випробувань — 63,6% для всіх випадків захворювання та 77,8%, якщо виключати безсимптомні випадки. Вчені пов'язують це з тим, що дослідження проходило у квітні-травні цього року, під час піку поширення Дельта-штаму коронавірусу в Індії. Тоді близько 35% всіх ПЛР-тестів у Делі були позитивними.

Найближчим часом вчені планують продовжити спостереження та оцінити, наскільки ефективно Covaxin захищає пацієнтів від Дельта-варіанту коронавірусу, а також від тяжкого перебігу хвороби та летальних випадків від важких форм COVID-19.

Читайте також: У Швеції бустерну дозу вакцини проти коронавірусу запропонують громадянам від 18 років
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...