Бідні країни безкоштовно отримають ліцензії на тести на антитіла до коронавірусу

31
1 хвилина
Бідні країни безкоштовно отримають ліцензії на тести на антитіла до коронавірусу
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила у вівторок про укладення угоди з Вищою радою з наукових досліджень Іспанії (CSIC), яка дозволить країнам із низькими та середніми доходами безкоштовно отримувати ліцензії на виробництво тестів на антитіла до коронавірусу.

ВООЗ пояснює, що йдеться про технологію «ефективного контролю присутності антитіл на SARS-CoV-2, вироблених у відповідь на інфекцію COVID-19 або на вакцину». «Це перша транспарентна, глобальна, неексклюзивна ліцензія на інструмент у сфері охорони здоров’я для боротьби із COVID-19», — зазначили у ВООЗ.

«Мета цієї ліцензії полягає у сприянні швидкому виробництву та комерціалізації по всьому світу серологічного тесту CSIC, — йдеться у повідомленні. — Угода охоплює всі відповідні патенти та біологічні матеріали, необхідні для виробництва тесту». При цьому для країн із низькими та середніми доходами на душу населення «ліцензія буде безкоштовною».

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус подякував іспанському дослідницькому інституту «за відданість солідарності» і за «доступ до своєї технології». Глава ВООЗ закликав розробників вакцин від коронавірусу, терапевтичних і діагностичних засобів «наслідувати цей приклад».

Читайте також: ВООЗ закликає вакцинувати вразливих до COVID-19 людей замість підлітків
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...