Без карантину людина з коронавірусом могла б заразити ще 4 людей

318
1 хвилина
Без карантину людина з коронавірусом могла б заразити ще 4 людей
Наразі в Україні людина з коронавірусною хворобою заражає в середньому 1,1-1,2 людини. Водночас, без обмежень соціальних контактів інфікована людина могла б заразити від 2 до 4 інших людей. 

Про це в ефірі hromadske розповів доктор фізико-математичних наук НАН України Ігор Бровченко.

«Математика однозначно каже, що карантин працює. Головним параметром в прогнозах (піку захворюваності — ред.) є число репродукції. Це середня кількість інфікованих людей, яких у середньому інфікує одна людина. Без карантину людина з Covid-19 може середньому дві-чотири людини заразити, якщо буде вести звичний спосіб життя», — пояснив вчений.

За його словами, є два шляхи для боротьби з епідемією. Перший — має перехворіти велика кількість людей, щоб кожен новий інфікований міг заразити до однієї людини. Другий — обмежити кількість контактів.

«Ще не відомо про випадки, коли у країні набули колективний імунітет та побороли епідемію. Розрахунки показують, що для набуття колективного імунітету потрібно, щоб захворіла дуже велика кількість людей. А це величезне навантаження на лікарні та збільшення кількості померлих», — наголосив науковець.

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...