9 із 10 людей у бідних країнах світу не отримають щеплення від коронавірусу

150
1 хвилина
9 із 10 людей у бідних країнах світу не отримають щеплення від коронавірусу
Дев'ять із десяти людей у ​​70 країнах із низьким рівнем доходу можуть не отримати щеплення від коронавірусу у 2021 році, оскільки більшість вакцин придбав Захід, повідомляє The Guardian.

Такі дані представив Альянс вакцин, до якого входять організації Amnesty International, Frontline AIDS, Global Justice Now та Oxfam.

Багаті країни, у яких живе 14% світового населення, придбали 53% вакцин, що пройшли випробування. Наприклад, найбільше доз вакцин від коронавірусу закупила Канада. Країні вистачить вакцин, щоб зробити щеплення кожному канадцю п'ять разів, пояснив альянс.

Майже всі поставки вакцини Pfizer/BioNTech надходитимуть до багатих країн. Захід придбав 96% доз. Вакцина Moderna теж спрямована виключно на багаті країни, кажуть в альянсі. Оскільки висока ціна на обидві вакцини, а також умови зберігання при низькій температурі ускладнюють доступ до них для країн із низьким рівнем доходу.

Доступною для бідних країн може бути оксфордська вакцина AstraZeneca, яка показала 70% ефективності. 64% ​​доз AstraZeneca направлять у країни, що розвиваються. Однак ця вакцина може охопити тільки 18% населення світу в 2021 році.

Результати аналізу альянсу показали, що 67 країн із низьким та нижчим середнього рівнів доходу можуть не отримати вакцини. Серед них Україна, Кенія, М'янма, Нігерія та Пакистан.

Читайте також: Степанов пояснив, чому в Україні стали робити менше тестів на коронавірус
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...