Зеленський продовжив мораторій на стягнення майна за валютними кредитами

335
1 хвилина
Зеленський продовжив мораторій на стягнення майна за валютними кредитами
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про продовження мораторію на стягнення заставленого майна за кредитами в іноземній валюті. Про це повідомляється на сайті Офісу президента (ОП).

«Закон сприятиме захисту майнових прав громадян з огляду на погіршення їхнього фінансового становища через спалах коронавірусної хвороби та запровадження у зв’язку з цим обмежувальних заходів. Документ надасть підтримку громадянам України, які мають невиконані зобовʼязання за кредитними договорами в іноземній валюті», – пояснили в ОП.

Таким чином дія заборони на примусове стягнення майна українців, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є обʼєктом незавершеного житлового будівництва, продовжується до 21 квітня 2021 року.

Окрім цього, заборонено примусово стягувати майно (майнові права) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобовʼязання за кредитами, наданими в іноземній валюті, а кредитним установам – відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.

В Офісі президента пояснили, що мораторій продовжено через ситуацію, у яку потрапили позичальники після знецінення гривні з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом.

Читайте також: Платні СІЗО принесли вже один мільйон гривень
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...