Зеленський підписав закон про відміну паперових бухгалтерських книг

1308
1 хвилина
Зеленський підписав закон про відміну паперових бухгалтерських книг
Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців. Про це повідомили у Офісі президента.

Закон передбачає спрощення ведення обліку для фізичних осіб — підприємців, доступу до електронного кабінету платника податків та розширення його функціоналу.

Документ передбачає скасування обов’язкової книги обліку доходів для ФОП.

«Фізичним особам — підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування можна буде вести облік у будь-якій зручній формі - паперовій чи електронній — із зазначенням суми доходу за місяць. Фізичні особи — підприємці на загальній системі зможуть вести облік також у паперовому або електронному вигляді, але за типовою формою, визначеною Міністерством фінансів», — сказано у повідомленні.

Крім того, закон скасовує договір про визнання електронних документів для реєстрації в електронному кабінеті платника податків та передбачає, що в електронному кабінеті відображатимуться податкові повідомлення.

Також документ вносить зміни до Податкового кодексу. Зокрема, полегшено умови податкових перевірок. При перевірці оформлення працівників усунуто можливість опитувати працівників і роботодавців про виплачені пасивні доходи та інші додаткові блага та відшкодування.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила відповідний закон 14 липня 2020 року, за нього проголосували 299 депутатів.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...