Зеленський анонсував 8 000 гривень допомоги ФОПам, які постраждали через карантин

237
2 хвилини
Зеленський анонсував 8 000 гривень допомоги ФОПам, які постраждали через карантин
Президент України Володимир Зеленський анонсував 8 000 гривень допомоги фізичним особам-підприємцям (ФОП) та працівникам, які втратили роботу. Про це Зеленський повідомив у відеозверненні.

За його словами, найближчим часом у парламент будуть подані законопроєкти, які передбачатимуть три програми допомоги.

«Перше – одноразова матеріальна допомога тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через посилання карантину. Якщо ви ФОП і змушені закрити свою кав’ярню або найманий працівник і вас звільняють, бо кав’ярня, де ви працювали, на жаль, закривається, ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 000 гривень», – сказав Зеленський.

За його словами, потрібно зробити «три прості кроки»: зайти в застосунок «Дія», ввести короткі дані й номер банківської картки.

«Далі перевірка даних і максимум через кілька днів 8 000 гривень приходять вам на картку», – запевняє президент.

За розрахунками влади, 1,2 мільйона людей зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме до 10 мільярдів гривень.

«Друге – одноразова матеріальна допомога суб’єктам господарювання задля збереження робочих місць. Якщо ви власник кав’ярні і ви не закрилися, але через карантин скоротили час роботи, нікого не звільнили, проте деяких працівників відправили у вимушену відпустку, тоді для виплат таким працівникам ви зможете отримати допомогу. Це буде сума, пропорційна часу простою в розмірі до 8 000 гривень на одного працівника», – заявив Зеленський.

Третя програма – це компенсація витрат за сплату єдиного соціального внеску. Її обсяги оцінюють у 1,5 мільярда гривень для майже 120 юридичних осіб.

«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримуєте компенсацію за сплату ЄСВ за своїх найманих працівників», – пояснив президент.

Він також пообіцяв погашення податкового боргу для майже чотирьох мільйонів громадян, які мають заборгованість до 3060 гривень. Такий борг мають анулювати.

Крім того, при посиленні обмежувальних заходів в Україні 200 000 ФОПів першої групи мають бути звільнені від сплати всіх податків та зборів, включно з єдиним соціальним внеском.

Читайте також: Україна завершує обговорення з МВФ проєкту бюджету-2021 – Мінфін
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...