Якщо ми не підвищимо зарплати медикам, вони поїдуть за кордон — Степанов

1411
1 хвилина
Якщо ми не підвищимо зарплати медикам, вони поїдуть за кордон — Степанов
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наполягає на суттєвому підвищенні зарплат лікарям та медичним працівникам, бо якщо цього не зробити — вони виїдуть за кордон.

Про це Степанов заявив в ефірі шоу «Свобода слова» на ICTV.

«Якщо ми не піднімемо заробітну плату нашим медичним працівникам… Вони, особливо після ковіду, стали магнітом для всіх європейських країн. І зараз наші медичні працівники почнуть виїжджати, і почнуть зі спеціальності, яку, мабуть, уже всі вивчили в нашій країні — реаніматолог-анестезіолог», — наголосив міністр.

Він додав, що таких лікарів в Україні 7,5 тисячі, і вони довели, що є дуже фаховими спеціалістами.

Як уточнив міністр, у своєму бюджетному запиті МОЗ заклало 23 тисячі гривень зарплати для лікарів, 17 тисяч — для медсестер, 12 — для санітарок. Але уряд це не підтримав, саме тому Степанов є єдиним міністром, який не підтримав проект бюджету до другого читання.

«Зараз не питання якихось шикарних речей, нам потрібно банально вижити. Ми побачили всі, в якому стані знаходиться наша медицина», — підсумував міністр.

Раніше в Національній службі здоров’я заявили, що передбачених у проекті бюджету 123 млрд гривень на охорону здоров’я не вистачить, щоб повноцінно боротися з пандемією коронавірусу в Україні, зокрема, щоби провести вакцинацію.

Читайте також: В Україні знову зайняті понад половини COVID-ліжок
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...