Як я можу підготуватися до кризи?

365
3 хвилини
Як я можу підготуватися до кризи?

Найкращий імунітет на час кризи – резервний фонд

Це кошти, що дають змогу прожити 3-6 місяців без заробітку. Так само, як на імунітет і здатність переносити вірусні інфекції впливає здоровий спосіб життя – здорове харчування, достатній сон, фізичні навантаження, – так і на персональні фінанси впливають корисні фінансові звички. Погана новина в тому, що імунітет не створити за тиждень, як і резервний фонд: якщо людина не збирала його роками, це не вдасться зробити швидко.
Проте в часи, коли фінанси виходять на друге місце після здоров’я, не зайве почати дотримуватися корисних фінансових звичок. Усі ці поради не залежать від кризи, але вони створюють стійкість проти таких «чорних лебедів», як коронавірус.

Регулярно заощаджувати

Щойно ви отримуєте зарплату, 10% від неї варто відкласти, бажано переказати на депозит. 10% – це базова рекомендація, проте люди, які ніколи не заощаджували, можуть починати з 5%, а за пів року перейти на 10%.
Розмір заощаджень залежить не від того, що відбувається у світі, а від ваших фінансових цілей. Наприклад, молода людина хоче купити першу квартиру чи авто, у родини з дитиною серед цілей може бути освіта або ж власна пенсія. У такому разі заощадження в розмірі 10% від доходу не вистачить, потрібно відкладати від 20 до 50% зарплати.

Планувати бюджет

Потрібно ставити собі фінансові цілі. Вони можуть бути місячними або річними. Поведінкова економіка говорить, що люди мають більше мотивації для досягнення цілей, коли вони конкретно сформульовані. Не «я хочу заощадити 5 000 доларів», а «мені потрібні 5 000 доларів на оновлення машини чи приватну школу для дитини» або ж «на резервний фонд». Ціль рекомендують візуалізувати за допомогою фотографії чи малюнка, навіть своєму депозитному рахунку в банку можна дати відповідну назву.

Вести бюджет доходів і витрат 

Це дає змогу побачити загальну картину свого споживання та зрозуміти, які категорії витрат можна скоротити. Вести облік можна через додатки, які спрощують процес і бережуть час. Основний критерій для таких сервісів – зручність у користуванні. Тому, якщо додаток видався вам незручним у перші 15 хвилин користування, видаляйте його та встановлюйте інший. Другий важливий критерій – синхронізація з банківськими картками. З українськими банками можуть синхронізуватися такі програми: Coin Keeper, Spendy, Zen Money.

Деяким людям важко вести записи постійно, у такому разі можна робити це протягом трьох місяців, щоб зробити висновки про власні витрати.

Інвестувати в себе

Особливо це стосується молодих людей, які тільки починають кар’єру, адже спочатку треба вийти на рівень доброго доходу, а вже потім з’явиться можливість відкладати від нього певну суму. Проте в часи кризи ця порада актуальна для всіх.

Розумно споживати товари і послуги

Подивіться на свій бюджет і подумайте, які витрати можна скоротити без втрати якості життя. Звісно, не варто купувати «паперову» ковбасу замість свіжого м’яса чи економити на своєму здоров’ї, проте є покупки, від яких можна відмовитися або оптимізувати їх.


По матеріалам https://www.the-village.com.ua/

Читайте также

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...