Як відкладати гроші на фінансову подушку безпеки?

78
3 хвилини
Пандемія COVID-19 позначилась на самих різних сферах нашого життя. Практично всіх подія зачіпає ще й фінансово: викликана пандемією економічна криза називають найгіршою з часів Великої депресії. У цій ситуації багато хто замислюється про те, як зробити своє фінансове майбутнє стабільнішим — наприклад, як нарешті почати відкладати і завести подушку безпеки, яка допоможе впоратися з важкими потрясіннями на кшталт втрати роботи. 

Ніколи не пізно почати заощаджувати

Більшість людей замислюються про те, що добре б мати заощадження, лише коли трапляється щось погане.

І це не дивно. Сучасне життя — яким воно було до режиму суворої ізоляції — диктує свої правила. Ми змушені підкорятися його неймовірному темпу і реагувати на нескінченні виклики, віддаючи всі сили і час того, що потрібно зробити тут і зараз. Замислюватися про майбутнє зазвичай ніколи.

У разі форс-мажору — хвороби, втрати роботи і тому подібного — людина виявляється незахищеним і фінансово вразливим. Адже крім того, що він фактично залишається без засобів до існування, стрес і паніка часто змушують його приймати непродумані рішення, які погіршують і без того жалюгідний фінансовий стан.

Саме з цієї причини незалежно від рівня доходу потрібно мати щось на чорний день. Почати збирати ніколи не пізно. Це допомагає не тільки створити резерв, але і дисциплінувати себе, зробити витрати більш розумними.

Відкладайте потроху, але стабільно

Як можна почати заощаджувати? Найпростіший варіант — відкладати з кожної зарплати 5-10% на окремий рахунок в банку. Відкладати і не витрачати, навіть якщо дуже захочеться.

Як довго? В ідеалі — все життя, поки ви маєте регулярний дохід. А як мінімум - поки не нагромадиться сума, рівна трьом-п'яти вашим щомісячним доходам. Саме така подушка безпеки допоможе протриматися якийсь час, поки ви одужує, шукаєте роботу або інше джерело доходу.

Не ризикуйте, поки ситуація не стабілізується

Важливо також розуміти, що для людини, яка тільки почала шлях накопичення, найголовніше саме зберегти, а не примножити доходи.

Наприклад, якщо ви тільки зібрали першу серйозну суму, а ваш заможний сусід на своєму прикладі радить «вкластися в нерухомість, щоб здавати в оренду» — не слухайте його і тим більше не беріть іпотеку заради такої мети.

Ваш варіант інвестиційної стратегії — це депозит зі скромною ставкою в перевіреному банку. І так до тих пір, поки ви самі не перетворитеся на «багатого сусіда», який може дозволити собі ризикнути частиною капіталів, а в разі невдачі легко переживе втрату.

Накопичуйте у різній валюті

У якій валюті краще зберігати грощі? Має сенс ділити заощадження — частина у гривнях, частина в валюті. Це допоможе компенсувати коливання курсу.

Зрозуміло, що такий підхід не дозволить багато заробити на відсотках або різниці по курсу, але як уже було сказано, на поточний момент наша мета — зберегти на чорний день. А інвестиції — це вже зовсім інша історія.

Переклад матеріалу Wonderzine. 
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...