ВР ухвалила за основу законопроєкт про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки

360
2 хвилини
ВР ухвалила за основу законопроєкт про Антикорупційну стратегію на 2020–2024 роки
Верховна Рада (ВР) ухвалила за основу законопроєкт 4135 про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки (Антикорупційна стратегія), розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК). За таке рішення проголосували 320 народних депутатів України. Про це повідомив НАЗК у своєму телеграм-каналі.

Проєкт розроблений за консультації громадян та погоджений із 37 органами влади. Стратегія концентрується на подоланні корупції у 8 ключових сферах серед яких охорона здоров’я, сектор оборони, боротьба з незаконним будівництвом тощо.

«Ухвалення Антикорупційної стратегії в сьогоднішніх умовах – це логічний та необхідний крок, оскільки цей документ дає шанс не просто відновити антикорупційну систему, а забезпечити її подальший розвиток. Ми вдячні Президенту, Нацраді з питань антикорупційної політики, Уряду та депутатам за якісну роботу над проєктом закону та успішну співпрацю», – наголосив Голова НАЗК Олександр Новіков.

Новіков стверджує, що реалізація стратегії дозволить економити до 200 млрд гривень щорічно.

Відповідно до законопроєкту, розробка проєктів Антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми, а також координація моніторингу та оцінки ефективності їх реалізації входять до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). НАЗК має право ініціювати перегляд державної антикорупційної програми з урахуванням результатів моніторингу та оцінки ефективності реалізації антикорупційних проєктів.

Як зазначається в проєкті Антикорупційної стратегії, вона сприятиме забезпеченню злагодженості та системності антикорупційної діяльності всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Читайте також: З «антикоронавірусного» фонду виділять мільярд на швидкі тести
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...