ВР ухвалила президентський закон про підтримку бізнесу на період карантину

3346
2 хвилини
ВР ухвалила президентський закон про підтримку бізнесу на період карантину
Верховна Рада (ВР) ухвалила законопроєкт президентський закон про підтримку бізнесу на період карантинних обмежень шляхом виплати одноразової матеріальної допомоги (8 000 гривень) найманим працівникам та фізособам-підприємцям (ФОП). За законопроєкт №4429 проголосували 297 депутатів. Про це повідомляється на сайті ВР.

Також 301 депутат підтримав термінове підписання закону головою парламенту.

Представляючи законопроєкт, прем`єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це необхідні ініціативи, яких потребуватимуть люди в разі посилення протиепідемічних заходів.

«Ми не виключаємо сценарію погіршення епідеміологічної ситуації, і треба буде реагувати швидко і прогнозовано... Зараз ми можемо допустити, що жорсткого карантину до Нового року не буде. Ми розраховуємо пройти грудень з нині чинними карантинними обмеженнями», – сказав Шмигаль, додавши, що запровадження жорсткого карантину можливе на початку січня.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в ході свого виступу повідомила, що виплати за цим законом будуть діджиталізовані й відбуватимуться через «Дію».

«Це досить амбітний проєкт, тому що ми думали, що все виплатимо упродовж кількох тижнів. Тому було внесено технічні зміни, щоб забезпечити цей механізм дуже швидкої виплати громадянам», – сказала Третьякова.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, передбачається виплата одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 000 грн застрахованим особам – найманим працівникам та фізособам-підприємцям, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі зупинки їх діяльності через запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.

Також передбачено одноразову матеріальну допомогу суб`єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників і одноразову компенсацію суб`єктам господарювання витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників.

Читайте також: Українські компанії повинні будуть відкрити фінзвітність

Читайте также

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...