
Також 301 депутат підтримав термінове підписання закону головою парламенту.
Представляючи законопроєкт, прем`єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це необхідні ініціативи, яких потребуватимуть люди в разі посилення протиепідемічних заходів.
«Ми не виключаємо сценарію погіршення епідеміологічної ситуації, і треба буде реагувати швидко і прогнозовано... Зараз ми можемо допустити, що жорсткого карантину до Нового року не буде. Ми розраховуємо пройти грудень з нині чинними карантинними обмеженнями», – сказав Шмигаль, додавши, що запровадження жорсткого карантину можливе на початку січня.
Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова в ході свого виступу повідомила, що виплати за цим законом будуть діджиталізовані й відбуватимуться через «Дію».
«Це досить амбітний проєкт, тому що ми думали, що все виплатимо упродовж кількох тижнів. Тому було внесено технічні зміни, щоб забезпечити цей механізм дуже швидкої виплати громадянам», – сказала Третьякова.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, передбачається виплата одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 000 грн застрахованим особам – найманим працівникам та фізособам-підприємцям, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі зупинки їх діяльності через запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.
Також передбачено одноразову матеріальну допомогу суб`єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників і одноразову компенсацію суб`єктам господарювання витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників.
Читайте також: Українські компанії повинні будуть відкрити фінзвітність