В Україні з 2023 року почнуть упроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями

1110
1 хвилина
В Україні з 2023 року почнуть упроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями
В Україні з 2023 року почнуть упроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні робочої групи з питань упровадження обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення. Про це пише видання Інтерфакс-Україна.

«Завдання для робочої групи — це впровадження на базі чинного законодавства за рішенням уряду з 2023 року соціальних пакетів із накопичувальними пенсіями. Фактично це можуть бути ключові бюджетники, де ми можемо це випробувати без зміни законодавства. Але, звісно, наша мета — це ухвалення відповідних законів і повноцінне впровадження накопичувальної пенсії в Україні загалом», — наголосив він.

Прем'єр зазначив, що досвід упровадження соціальних пакетів накопичувальної пенсії далі буде поширений на соціальних працівників, учителів та військових як елемент переходу до повноцінної накопичувальної системи.

«Накопичувальна система утворюється як додаткова до наявної солідарної. Гарантування вкладів має бути стовідсотковим для державного пенсійного Накопичувального фонду. За другим рівнем має запрацювати третій рівень, на якому добровільне пенсійне страхування здійснюється із залученням недержавних фондів. Економічний ефект від впровадження накопичувальної пенсії, за оцінками НКЦПФР,  — 477 млрд грн до 2030 року» — розповів він.

Читайте також: Рішення про використання $2,7 мільярда від МВФ ухвалюватиме Мінфін
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...