
Зазначається, що насамперед зміни стосуватимуться людей, які проживають у будинках без обраної моделі організації договірних відносин і без ОСББ. Зокрема, йдеться про моделі, у яких в прямі договори на постачання послуг, а також на утримання будинку та прибудинкової території не закладений тариф на утримання комунікацій усередині будинку.
За словами Голубенка, зазвичай ОСББ, на відміну від ЖЕКів, закладає вартість послуг з утримання мереж у складову тарифу на утримання будинку та прибудинкової території.
Водночас повідомляється, що у зв’язку з новими змінами загальна сума платежів за утримання будинку і прибудинкової території не повинна збільшитися. Проте експерт додає, що насправді введення абонентської плати не зменшить вартість, а лише додасть, у той час як мала просто перерозподілитися.
Голубенко зазначив, що це пов’язане з можливим збільшенням цін на обслуговування внутрішніх мереж під виглядом поділу платежів зі сторони постачальників послуг із обслуговування мереж. «Якщо є контроль мешканців над витратами, то не повинна змінитися загальна платіжка. Але як правило монополісти використовують це, щоб збільшити кошти, які вони беруть з громадян», — висловився експерт.
Читайте також: Українці більше побоюються фінансових труднощів через COVID, аніж хвороби