Уряд змінив розрахунок тарифів на тепло

458
1 хвилина
Уряд змінив розрахунок тарифів на тепло
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку розрахунку середньозважених тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету, її транспортування та постачання. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Постанова визначає механізм врахування двоставкових тарифів.

Документ розробляли спільно Міністерство енергетики та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

У пояснювальній записці до документа, зазначається, що підприємства у сфері теплоенергетики мають право формувати одноставкові чи двоставкові тарифи на теплову енергію. При цьому останні складаються з умовно-змінної частини та умовно-постійної частини.

Раніше в порядку розрахунку середньозважених тарифів такий механізм був відсутній. Проєкт акта передбачає правове врегулювання цього питання та формує правило обліку двоставкових тарифів при розрахунку середньозважених тарифів на теплову енергію.

Двоставковий тариф на опалення складається з двох частин – абонентської плати, яка компенсує умовно-постійну частину тарифу, а також вартості одиниці реалізованої теплової енергії, яка компенсує умовно-змінну частину тарифу.

Ухвалені зміни до Порядку розрахунку середньозважених тарифів на теплову енергію сприятимуть подальшому використанню альтернативних видів палива для виробництва теплової енергії.

Читайте також: Кабмін скасував обмеження зарплат керівників та членів наглядових рад
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...