Україна може розраховувати на два транші МВФ – голова НБУ

284
1 хвилина
Україна може розраховувати на два транші МВФ – голова НБУ
Україна може розраховувати на два транші Міжнародного валютного фонду (МВФ) з огляду на більш тривалий процес переговорів, повідомив голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко, пише Інтерфакс-Україна.

«Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ. З огляду на більш тривалий перебіг переговорів, ми можемо орієнтуватися на два транші», — розповів Шевченко в інтерв’ю агенству.

Він висловив сподівання, що Верховна Рада, повернувшись до звичайного режиму роботи, ухвалить всі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.

«Наразі навіть у разі зниження обсягів (хоча я не готовий говорити про обсяги) немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж із вами знаємо, що МВФ — це насамперед не про гроші, а про довіру до країни. Це потужний сигнал інвесторам», — додав голова центробанку.

Водночас голова НБУ наголосив, що його інституція не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування.

«Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу тільки знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ № 54: „Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету“. Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту», — зазначив Шевченко.

Читайте також: Українські чиновники задекларували біткойнів на 75 млрд грн
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...