У Зеленського пояснили, чому не бояться затримки траншу МВФ

111
2 хвилини
У Зеленського пояснили, чому не бояться затримки траншу МВФ
Перенесення термінів отримання нового траншу від Міжнародного валютного фонду на даний момент не загрожує українській економіці.

Про це заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко, передає РБК-Україна в четвер, 25 лютого.

За його словами, зараз в Україні немає жорсткого навантаження на уряд щодо частини зовнішніх виплат. Пікові платежі за держборгом настануть в березні і вересні 2021 року. Але, зазначив Устенко, на березень «запас міцності вже сформований».

«До вересня з високою часткою ймовірності питання щодо України буде винесено на засідання ради директорів МВФ і після цього ми зможемо виходити і займати під більш низький відсоток», — заявив радник президента.

Устенко також уточнив, про який запасний план у разі відмови в транші МВФ (план «Б») раніше згадав президент України Володимир Зеленський.

За його словами, під планом мається на увазі вихід на ринки запозичень з випуском держоблігацій. Він уточнив, що внутрішній ринок зараз потребує менше часу.

«По-перше, тому що це гривня. По-друге, це відносно недорогий ресурс. Реальні процентні ставки, за якими Мінфін позичає гроші, не так вже високі. Якщо припустити, що інфляція за підсумками року буде близько 7% — а вони на внутрішньому ринку розміщуються під 11% — реальна ставка буде близько 4%. Це навіть дешевше, ніж те, що можна було б отримати на зовнішніх ринках», — сказав Устенко.

При цьому транш МВФ дозволить уряду знизити ставки запозичень на зовнішніх ринках, додав він.

«Вийти на ринок запозичення капіталу можна. Але чи варто це робити зараз, якщо ми знаходимося в високій мірі упевненості, що наша співпраця буде продовжена?», — резюмував радник президента.

Читайте також: Банки України у січні отримали 4,1 мільярда прибутку – Данилишин
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...