У Мінекономіки прогнозують прискорення інфляції на початку 2021 року

1812
1 хвилина
У Мінекономіки прогнозують прискорення інфляції на початку 2021 року

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства прогнозують зростання інфляції на початку наступного року. Про це говориться в огляді інфляції за серпень, оприлюдненому на сайті Мінекономіки.

«У результаті поступового насичення економіки грошима для її пожвавлення можливе зростання інфляції» – йдеться в огляді відомства.

На цей час, попри деяке пом'якшення, цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді (зростання на 5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки, говорять в Мінекономіки.

«Слід очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на цінову динаміку в результаті накопичувального ефекту, який, швидше за все, істотно проявиться лише на початку наступного року», – заявили у відомстві.

Міністерство зазначає, що за підсумками серпня дефляція склала 0,2%. Однак у річному вираженні зростання цін прискорилося до 2,5%. Мінекономіки пояснює це серпневим підвищенням вартості комунальних послуг.

Зростання цін з початку року, як заявляє міністерство, склав 1,2%.

Згідно з оприлюдненими урядом основними показниками проєкту державного бюджету на 2021 рік, зростання ВВП очікується на рівні 4,6%, а споживча інфляція – на рівні 7,3%.

Читайте також: Кабмін скоротив на 757 млн грн витрати на пільги й субсидії
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...