У Держпраці роз'яснили, коли співробітника можуть відсторонити від роботи

167
2 хвилини
У Держпраці роз'яснили, коли співробітника можуть відсторонити від роботи
Роботодавець має право відсторонити працівника від виконання ним обов'язків у разі відмови або ухилення від медичних оглядів, а також з інших причин. Про це повідомляє портал ZIK, посилаючись на роз'яснення фахівців Держпраці. 

Так, згідно зі статтею 46 Кодексу законів про працю України, працівник може бути відсторонений від виконання обов'язків з таких причин:

  • поява його на роботі в нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп'яніння;
  • відмова або ухилення його від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу та перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Після відсторонення від роботи, трудові відносини роботодавця і працівника не припиняються. Але в такому випадку працівника тимчасово не допускають до виконання його обов'язків.

Однак, відсторонення може передувати звільненню, зокрема за п.7 ч. 1 ст. 40 КЗпП у зв'язку з появою його на роботі в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсичного сп'яніння. 

Крім того, якщо працівник не виконує у встановлений термін вимоги, які були підставою для законного його відсторонення від роботи, роботодавець може притягнути його до дисциплінарної відповідальності. Зокрема, він може розірвати з працівником трудовий договір.

Також зазначається, що зарплата у разі відсторонення не зберігається, адже оплата праці здійснюється за виконану роботу. Однак, закон передбачає випадки, коли зарплата при відстороненні від роботи зберігається. Крім того, працівнику може бути виплачена допомога за кошти Фонду соціального страхування.

До слова, про відсторонення від обов'язків керівник підприємства повинен оголосити наказом або розпорядженням. Крім того, людина, до якої відноситься рішення, повинна бути повідомлена про це. Також працівник має право оскаржити наказ у встановленому законом порядку. 

Читайте також: Милованов прокоментував анонсовану Зеленським ініціативу про 8 тис. грн для ФОПів

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...