У 2020 році українці заплатили 28,6 млрд грн за комунальні послуги

1761
2 хвилини
У 2020 році українці заплатили 28,6 млрд грн за комунальні послуги

Протягом 10 місяців 2020 роки українці заплатили 28,6 млрд грн за комунальні послуги, не враховуючи газопостачання та електроенергію, що становить 101,6%. Про це повідомила пресслужба Мінрегіону.

«За десять місяців 2020 року населення України за комунальні послуги без урахування газопостачання та електроенергії оплатило 28,6 млрд грн, що становить 101,6%. При цьому за аналогічний період минулого року громадяни сплатили 100,2% від нарахованої суми за споживання відповідних послуг», – йдеться в повідомленні.

Як розповіла заступник міністра розвитку громад і територій України Наталія Хоцянівська, не всі українці справно платять за спожиті послуги, але це свідчить про те, що частина споживачів розраховуються з боргами за попередні періоди.

«Наприклад, за опалення за цей період було нараховано 24 млрд грн, а виплачено 27 млрд, що на рівні 112, 2%. Тобто за опалення за січень-жовтень українці погасили боргів на 3 млрд грн, що є досить непоганим показником», – пояснила вона.

У Мінрегіоні пояснили, що в суму 28,6 млрд грн увійшли послуги теплопостачання, холодна і гаряча вода і водовідведення, вивезення побутових відходів, утримання будинків і прибудинкових територій. Заступник міністра зазначила, що на початок січня 2020 року заборгованість населення за ці послуги склала майже 30,5 млрд грн.

Крім того, Хоцянівська спростувала інформацію про подорожчання комунальних послуг у 2020 році на 57%.

«Твердження, що комуналка подорожчала на 57% не справедливе. Такий аналіз даних Держкомстату щодо нарахованих сум за житлово-комунальні послуги є некоректним. Оскільки Держстат тільки з січня цього року ввів у свої дослідження розрахунки за електроенергію. Зате такий показник не враховувався в даних за 2019 рік. Відповідно, бази для порівняння різні, тому можна побачити таку різницю в даних», – зазначила Хоцянівська.

Читайте також: Міноборони вперше замовить виробництво трьох літаків АН-178

Читайте также

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...