Світова економіка увійшла в рецесію

2925
2 хвилини
Світова економіка увійшла в рецесію
27 березня 2020 року Міжнародний валютно-фінансовий комітет (МВФК) зустрівся, щоб обговорити проблему з вірусом COVID-19 і його вплив на світову економіку. 

На пресс-конференції виступила голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва: 

«Ми переоцінили перспективи зростання на 2020 та 2021 роки. Зараз зрозуміло, що ми вступили до рецесії — такої ж або навіть гіршої, ніж у 2009 році». 

Що таке рецесія?

Рецесія – це коли економіка припиняє зростання та починає падати. Причина – коронавірус та безпрецедентні заходи для його подолання: карантин, необхідний для системи охорони здоров‘я, але вбивчий для економічної системи.

Ключові ознаки прояву рецесії:

  • Зростає інфляція 

  • Зростають ціни на всі види товарів та послуг.

  • Знижується кількість видаваних кредитів, включаючи середні схвалювані суми

  • Спостерігається знецінення біржових індексів

  • Падають обсяги виробництва

  • Відбувається скорочення робочих місць

  • Підвищується сума заборгованості держави

Ми бачимо, що зараз відбуваються всі ці процеси. Ступінь та важкість кризи залежатиме від того, як усі країни світу впораються з поширенням коронавірусу, як спрацюють системи охорони здоров’я, та від наявності медичних ресурсів і лікарів, що будуть спрямовані на лікування хворих.


Які наслідки?

Очільниця Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард також заявила, що через коронавірус Європі загрожує важка економічна криза, подібна до кризи 2008 року, якщо терміново не вжити протикризових заходів.

Багато хто вже відчув наслідки: насамперед, малий та середній бізнес, які змушені зачинити двері для відвідувачів та покупців, а також робітники підприємств, яких відправили у відпустку або звільнили. 

Поки що все тільки починається — на ресурсах, набраних у 2016-2019 роках, якийсь час можна протриматися. Але цей час дуже обмежений.


По матеріалам видань: https://www.the-village.com.ua/


Читайте также

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...