Рада хоче зобов’язати Google платити податки в Україні

472
2 хвилини
Рада хоче зобов’язати Google платити податки в Україні
За словами голови парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцева, тільки від рекламних послуг онлайн Україна може отримати близько 3 млрд грн.

Верховна Рада 27 січня планує розглянути в першому читанні законопроект № 4184, який зобов'яже інтернет-гігантів платити податки в український бюджет. Відповідний законопроект внесений до порядку денного парламенту.

За словами голови парламентського комітету Данила Гетманцева, в Україні склалася «абсолютно неприпустима ситуація», коли корпорації, які заробляють гроші на території країни, не платять податки до українського бюджету.

«Українські компанії, що працюють в Україні і надають аналогічні послуги, платять податок, а зарубіжні компанії — не платять. Ми обговорювали цей законопроект з представниками Facebook і інших компаній і ще будемо його обговорювати до другого читання. Ми знаємо, що Facebook сплачує такий податок в більш ніж 20 країнах світу, зокрема в країнах ЄС, Японії і Росії», — заявив Гетманцев в коментарі виданню НВ Бізнес.

Приклад РФ, де з 2017 року нерезидентів зобов'язали сплачувати податок на додану вартість з продажу електронних послуг наводиться і в пояснювальній записці до документа. Зокрема, мова йде про компанії Apple, Google, Microsoft, Netflix, Wargaming Group, Bloomberg, Alibaba, Booking.com

Гетманцев підкреслив, що законопроект не вводить новий податок, а передбачає зручну форму сплати податку на додану вартість для цифрових гігантів і транснаціональних корпорацій, які надають послуги в електоронній формі на території України.

Читайте також: Уряд підтримав рішення про компенсації громадянам
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...