Рада хоче відмовитися від монетизації «пакунка малюка»

261
1 хвилина
Рада хоче відмовитися від монетизації «пакунка малюка»
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, який унеможливлює виплату грошової допомоги замість «пакунка малюка» при народженні дитини.

За законопроект проголосували 316 народних депутатів зі скороченням термінів його підготовки до другого читання.

Документом пропонується на законодавчому рівні визначити поняття «пакунок малюка» та порядок його отримання батьками.

Згідно з законопроектом, під «пакунком малюка» розуміється «державна одноразова натуральна допомога», яка надається за рахунок коштів держбюджету громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають в Україні і народили живонароджену дитину. Одноразова допомога видається у перший місяць життя дитини.

Видача «пакунка малюка» проводиться у медичному закладі, в якому народилася дитина. А у разі відсутності пакунка у пологовому будинку — за місцем проживання або перебування батьків дитини на підставі їхньої особистої письмової заяви.

Орієнтовна вартість «пакунка малюка» становить 5 000 грн.

Нагадаємо, що уряд розпорядився з 1 вересня розпочати пілотний проект з монетизації «пакунка малюка» у 2020−2021 роках. Він передбачає виплату 5 000 грн замість натуральної допомоги.

Одноразову допомогу для новонароджених — «пакунок малюка» з найнеобхіднішими речами — почали видавати в Україні з 1 вересня 2018 року. До нього увійшли речі, які можуть знадобитися дитині протягом перших місяців життя — шапочки, пелюшки, підгузники, іграшки, ковдри і так далі.

Читайте також: Нормативи НБУ по кредитному ризику порушують 12 банків
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...