Рада дала згоду на кредит у 500 млн євро на трасу Київ-Одеса, Львівську об'їзну та інші

872
2 хвилини
Рада дала згоду на кредит у 500 млн євро на трасу Київ-Одеса, Львівську об'їзну та інші
Верховна Рада України схвалила залучення 500 млн євро кредиту від Європейського інвестиційного банку на дорожні проекти, серед яких — Львівська об’їзна дорога та ремонт траси Київ-Одеса.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

450 млн євро залучать у рамках фінансової угоди «Європейські дороги України ІІІ» терміном на 25 років, у рамках розвитку Транс'європейської транспортної мережі. Угоду було укладено у листопаді 2019 року.

«За ці кошти буде відремонтовано 314 км автодороги М-05 Київ - Одеса в частині Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей. Також кошти підуть на будівництво 35 км північної об'їзної дороги Львова», — розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, джерелом погашення й обслуговування кредиту на кожен бюджетний рік будуть кошти державного Дорожнього фонду в спецфонді держбюджету.

Друга ратифікована Радою угода — про 50 млн євро від ЄІБ у рамках проєкту «Транспортний зв'язок в Україні-Фаза І». Загальний обсяг фінансування за цією угодою складає 100 млн євро, з яких 50 млн — кредит ЄІБ та ще 50 млн — грантові кошти ЄС.

Як повідомив Владислав Криклій, ці гроші спрямують на будівництво північно-східної ділянки об'їзної дороги навколо Тернополя, будівництво трьох багаторівневих розв'язок і двох шляхопроводів у Львівській та Рівненській областях біля Тернополя.

Читайте також: Рада проголосувала за підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...