Очільник НБУ спрогнозував, що буде з курсом гривні

1495
1 хвилина
Очільник НБУ спрогнозував, що буде з курсом гривні
Очільник Нацбанку Кирило Шевченко розповів, що плаваюче курсоутворення та ключові принципи роботи НБУ на міжбанку збережуться. Регулятор, як і раніше, буде згладжувати надмірні коливання курсу.

«Плаваючий курс, а отже, відображає попит та пропозицію на ринку. В минулому році був досить великий приплив валюти в країну, пропозиція перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. І це нормально для ринку — гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися», — пояснив він в інтерв'ю «РБК-Україна»

Також Кирило Шевченко уточнив, чому на валютному ринку відбувалися коливання попиту в минулому місяці.

«У курсовій політиці є фактор очікувань. І будь-які заяви, тут ви маєте рацію, впливають на настрої. Але для цього у нас і є політика плаваючого курсу. Минулого місяця ми продавали валюту, щоб згладжувати коливання, а в серпні вже навпаки купуємо надлишки валюти з ринку в резерви. До речі, з початку року у нас позитивне сальдо інтервенцій більш 800 млн доларів США», — розповів глава НБУ.

За його словами, Україна готується до другого траншу за програмою МВФ у цьому році.

«На даний момент наш свіжий макропрогноз побудований на припущенні, що другому траншу в цьому році бути. Разом з урядом ми сфокусувалися на виконанні положень меморандуму», — зазначив чиновник.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...