Нові локдауни в Європі скоротять економіку до кінця року

401
2 хвилини
Нові локдауни в Європі скоротять економіку до кінця року
Локдауни, оголошені в Європі в останні дні для стримування поширення COVID-19, викликають хвилю зниження прогнозів економічного зростання, оскільки обмеження на діяльність загрожують відновленню континенту.

Як повідомляє Financial Times, економісти очікують, що економіка єврозони скоротиться на 2,3% в IV кварталі цього року. Цей прогноз є гіршим за попередній до оголошення обмежень.

Європейський валютний блок демонстрував відновлення після рецесії через коронавірус і оголошені навесні жорсткі карантинні обмеження. Згідно з даними Євростату, за три місяці до кінця вересня було зафіксовано рекордне зростання валового внутрішнього продукту на 12,7%. Однак виробництво все ще набагато нижче допандемічного рівня.

Опитування 18 економістів з провідних банків і організацій, проведене FT, показало, що усі з них, крім одного, очікують, що економіка єврозони знову скоротиться в останньому кварталі року. Більшість з них раніше передбачала позитивне зростання.

Активність в деяких галузях ще не повернулася до докризового рівня, тому цього разу спад буде не таким сильним, як в ІІ кварталі.

За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань, число людей з COVID-19 в Європі, продовжує швидко рости.

Попри зростання числа випадків, нові заходи менш суворі, ніж ті, які були введені навесні. Компанії краще підготовлені до спаду і економісти очікують, що новий економічний спад буде більш м'яким, ніж під час першого локдауну. Обсяг виробництва в єврозоні впав на 15% в першому півріччі 2020 року.

Бруно Ле Мер, міністр фінансів Франції, заявив минулого тижня, що очікує спаду економічної активності на 15% під час нового локдауну, що становить половину від 30%, що спостерігалися в перші тижні весняного жорсткого карантину.

Читайте також: За місяць держскарбниця спорожніла майже на третину
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...