НБУ очікує зростання середньої зарплати на 15% у 2021 році

1748
1 хвилина
НБУ очікує зростання середньої зарплати на 15% у 2021 році
Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб заявив, що Національний банк (НБУ) очікує в 2021 році зростання середньої заробітної плати на 15% за підвищення мінімальної на 30%. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ефект перенесення очікуємо більш спокійний, тому що економіка все ще буде слабкою і тільки почне відновлюватися після кризи. За нашими оцінками, за 30-відсоткового зростання мінімальної зарплати середня зросте наступного року десь на 15%», — сказав він.

Сологуб зазначив, що, за його оцінками, підвищення «мінімалки» не матиме великого впливу на курс, тоді як на інфляцію матиме «невеликий, але не таке значний».

«Чисто механічно, з точки зору облікової ставки, це має вгору підтягувати її траєкторію, якщо інфляція виходить вище мети, але на економіку загалом багато факторів впливає», — додав заступник голови НБУ.

Він додав, що підвищення мінімальної зарплати враховуватимуть у жовтневому прогнозі Нацбанку.

Нагадаємо, Верховна Рада підняла «мінімалку» до 5000 грн. Надалі планується «двоповерхове» підвищення у 2021 році до 6000 грн і 6500 грн.

Раніше Дмитро Сологуб повідомляв, що підвищення мінімальної заробітної плати позначиться на рівні інфляції, безробіття, обліковій ставці, а також на показниках бюджету України.

Читайте також: Міністр цифрової трансформації заявив, що Україні треба більше інвестувати на освіту у кіберсфері та кібербезпеку
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...