Національній службі здоров'я не вистачає 5,6 млрд грн для лікування хворих на Covid-19

221
2 хвилини
Національній службі здоров'я не вистачає 5,6 млрд грн для лікування хворих на Covid-19
Національній службі здоров`я України (НСЗУ) не вистачає майже 5,6 млрд грн на оплату медзакладам, які мають договори на лікування пацієнтів із COVID-19 у стаціонарі, повідомив в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський, пише «Інтерфакс-Україна».

«Хочу доповісти народним депутатам, що станом на сьогодні НСЗУ не вистачає 5,6 млрд грн для забезпечення фінансування медзакладів, які надають медичну допомогу пацієнтам із COVID-19 до кінця цього року», – сказав він на засіданні парламентського комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування в понеділок.

Віленський зазначив, що НСЗУ вже подала відповідні документи до Міністерства охорони здоров'я та Мінфіну, «щоб це питання було вирішено».

Він також повідомив, що якщо станом на травень 2020 року контракти з НСЗУ на лікування пацієнтів із COVID-19 в умовах стаціонару мали 240 медзакладів, то нині такі контракти мають уже 437 медзакладів, і потреба в ліжкомісцях зростає.

Водночас коментуючи проєкт постанови Верховної Ради щодо розширення мережі медзакладів для лікування пацієнтів із COVID-19, який передбачає, зокрема, передання під ці цілі відомчих медзакладів і медзакладів системи Національної академії медичних наук України (АМНУ, проєкт постанови №4337), Віленський зазначив, що для укладення контракту з НСЗУ для отримання фінансування медзаклад має відповідати умовам, які визначені відповідно до постанови Кабміну №931.

«Наразі таким умовам відповідають лише медзаклади «Укрзалізниці», і ми виконуємо підготовчу роботу для того, щоб укласти договір із ними», – сказав Віленський.

Читайте також: Рада не встигне ухвалити бюджет до 1 грудня
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...