На виплату держборгу України пішла кожна восьма гривня доходів бюджету-2020

256
1 хвилина
На виплату держборгу України пішла кожна восьма гривня доходів бюджету-2020
За дев'ять місяців 2020 року державний борг України збільшився на 347 млрд грн, або 17%, — до 2,3 трлн гривень, а на його обслуговування було спрямовано кожну восьму гривню доходів держбюджету.

Про це повідомив у Facebook очільник Рахункової палати Валерій Пацкан.

За його словами, збільшення державного боргу здебільшого пов'язане із девальвацією гривні. Щодо доходів, то в січні–вересні вони становили 75,6% плану на рік.

«Це високий рівень виконання, зумовлений насамперед зменшенням у квітні обсягу доходів на 117 млрд грн. За оцінкою наших фахівців, за таких умов план доходів у 2020 році може бути перевиконано», — розповів Пацкан.

Водночас він зауважив, що ситуація з видатками не така оптимістична. У вказаний період видатки загального фонду на 93 млрд грн, або 11%, менші плану на звітний період.

«Лише один приклад — внаслідок прорахунків при підготовці рішень про виділення коштів із Фонду COVID-19, тривалого затвердження паспортів окремих бюджетних програм, незавершення процедур закупівель не використано 24,8 млрд грн за 20-ма з 25-ти бюджетних програм», — зауважив очільник Рахункової палати.

Читайте також: У Держпраці роз'яснили, коли співробітника можуть відсторонити від роботи
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...