МВФ закликала країни бути готовими до великих економічних потрясінь в цьому році

788
1 хвилина
МВФ закликала країни бути готовими до великих економічних потрясінь в цьому році
Міжнародна спільнота має бути готова до невизначеності та великих потенційних економічних потрясінь цього року на тлі уповільнення темпів відновлення. Таку думку висловила у середу директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва, виступаючи у вашингтонському центрі глобального розвитку.

За її словами, у світі зростають економічні ризики через зростання рівня інфляції, збою ланцюжків постачань, суспільних заворушень. «Ми маємо бути готові до того, що потрясінь може бути більше», — додала керівник організації.

За прогнозами МВФ, продовжила вона, цього року збільшиться кількість країн, які звертаються до фонду за кредитами, оскільки центральні банки посилюють грошово-кредитну політику, а багато країн, що розвиваються, збільшили свій держборг. Невдоволення двома роками викликаних пандемією економічних потрясінь, вважає Георгієва, може призвести до ще більших заворушень у деяких країнах.

Центральні банки знаходяться на «тонкій межі балансу» між боротьбою з інфляцією та підтримкою економічного відновлення, підкреслила глава МВФ. Побічний ефект від посилення грошово-кредитної політики, особливо підвищення відсоткових ставок для боротьби з інфляцією, «може підлити масла у вогонь розриву» між розвиненими економіками та тими, що розвиваються.

Читайте також: Марихуана поповнила скарбницю американських штатів на $10,4 млрд
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...