Міжнародні резерви України у серпні перевищили $29 млрд

317
1 хвилина
Міжнародні резерви України у серпні перевищили $29 млрд
Станом на 01 вересня 2020 року міжнародні резерви України становили $29 048,7 млн (в еквіваленті) за попередніми даними. У серпні вони збільшилися на 1%, насамперед — завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку. Про це повідомляється на сайті регулятора.

Загалом динаміку резервів упродовж серпня визначали такі чинники:

  • Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У серпні пропозиція валюти перевищувала попит і банк міг поповнювати міжнародні резерви, тож купив $460,5 млн. Інтервенції з продажу валюти у минулому місяці не проводилися.
  • Операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду впродовж серпня становили $250,5 млн від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у валюті. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано $645,2 млн. З цієї суми $496,5 млн сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, решта – за зобов’язаннями перед іноземними кредиторами. Крім цього, в серпні уряд та Центробанк виплатили $204,5 млн на користь МВФ.
  • Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $385 млн.
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й НБУ.

Читайте також: За автомобільні 3D-номери будуть штрафувати
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...