Марихуана поповнила скарбницю американських штатів на $10,4 млрд

311
2 хвилини
Марихуана поповнила скарбницю американських штатів на $10,4 млрд
Бюджети американських штатів, де легалізовано продаж марихуани, отримали додатково $10,4 млрд у період з 2014 по 2021 рік у вигляді податків від компаній, що працюють у цій сфері, випливає з даних некомерційної організації The Marijuana Policy Project.

Тільки у 2021 році податкові надходження становили понад $3 млрд, причому багато штатів ще не звітували про бюджетні показники за кілька останніх місяців, йдеться в повідомленні організації.

Зараз марихуана у тому чи іншому вигляді легалізована у 18 штатах, у восьми з них — останні два роки. При цьому сім штатів ще не почали збирати податки з галузі або почали це робити у 2022 році, зазначається у доповіді.

«Штати, які легалізували марихуану для дорослих громадян, тепер отримують значний економічний зиск. Податкові надходження спрямовуються на такі потрібні державні програми», — сказала Карен О'Кіфі з The Marijuana Policy Project.

Так, влада штату Колорадо, одного з піонерів у легалізації марихуани, за весь час витратила майже $472 млн на покращення системи загальноосвітніх шкіл, а штат Вашингтон спрямовує майже $600 млн з кожного зібраного мільярда податків від продажу конопель на охорону здоров'я, включаючи медичне страхування сімей з низьким. рівнем доходів.

Влада Іллінойсу повідомила, що з липня по листопад податкові надходження від продажу марихуани перевищили збори з продажу алкоголю. Штат спрямовує 20% податків від компаній у сфері торгівлі конопель службам психологічної допомоги населенню, а 25% — на допомогу малозабезпеченим громадянам.

Читайте також: Цього року очікується кілька етапів підвищення пенсійних виплат в Україні
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...