Кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу – Рахункова палата

913
1 хвилина
Кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу – Рахункова палата
За 11 місяців 2020 року на погашення держборгу Україна вже витратила 357,4 млрд грн – кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу. Про це повідомляється на сайті Рахункової палати.

«Кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування боргу. Кожен українець за обслуговування держборгу у 2020 році сплатив по 3 000 гривень», – заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Він уточнив, що назвав цифри станом на початок грудня, а повний аналіз бюджету-2020 буде наступного року, оскільки найбільші платежі йдуть в грудні.

«Найбільша наша проблема – це запозичення. Це третина держбюджету», – підкреслив Пацкан.

Голова Рахункової палати зауважив, що в держбюджеті на 2020 рік на погашення держборгу спочатку було передбачено 346 млрд гривень. А за фактом, станом на 1 грудня, вже витрачено 357,4 млрд гривень, і ця сума до кінця року зросте.

«Із позитиву – загальний обсяг доходів до держбюджету за січень-листопад дійсно зріс. Перевиконання плану – на 3,3 млрд гривень. Менше оптимізму щодо видатків. У січні-листопаді видатки на 101 млрд грн менші від плану. Недовиконання плану – це Державна митна служба. Але хочу нагадати, що у квітні показники бюджету були скориговані. Доходи, наприклад, були зменшені на 116 млрд гривень», – додав він.

Він підкреслив, що останні місяці відбувалося перевиконання доходів Державною податковою службою.

Читайте також: Уряд схвалив концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...