Київський метрополітен оцінив збитки через жорсткий карантин у 620 млн

1083
2 хвилини
Київський метрополітен оцінив збитки через жорсткий карантин у 620 млн
Представники профспілок КП «Київський метрополітен» і КП «Київпастранс» просять Київраду виділити додаткове фінансування для комунальних підприємств на виплату заробітних плат їх співробітникам через втрату доходів під час жорстких карантинних обмежень. Про це повідомляється на сайті Mind, з посиланням на КП «Київський метрополітен».

«Втрата доходів КП «Київський метрополітен» з 17 березня по 25 травня 2020 року склала близько 621 млн грн. У звичайних умовах підприємство повинно отримати в середньому 277 млн ​​грн доходів в місяць від перевезень. На виплату заробітної плати Київський метрополітен витрачає до 200 млн грн в місяць. Тобто з 17 березня до 25 травня метрополітен взагалі не отримав доходів від перевезення», – сказано в повідомленні.

Крім того, внаслідок карантину пасажиропотік в метро значно впав: до карантину в робочий день він становив близько 1,5 млн пасажирів, а зараз – до 1 млн.

«З метою забезпечення стабільної роботи підприємства, своєчасної виплати заробітної плати необхідно збільшити обсяг бюджетних асигнувань для КП «Київський метрополітен» не менше ніж на 162 млн грн. Внаслідок зменшення доходів в КП «Київський метрополітен» виникне дефіцит коштів і ризик невиплати зарплати вже в жовтні-листопаді 2020 року», – говориться у зверненні профспілки.

Водночас в КП «Київпастранс» заборгованість по виплаті заробітної плати станом на 31 серпня 2020 року склала 77,4 млн грн, тоді як фінансовий результат підприємства за січень-липень був негативним і склав «мінус» 178,5 млн грн.

Представники профспілки наголошують, що на період карантину втрата доходів підприємства за місяць досягла 162,2 млн грн.

«Тобто при строгих обмеженнях КП отримувало 6,3 млн грн середнього доходу на місяць, тоді як у звичайних умовах його середній дохід за місяць становить 169,2 млн грн», – відзначається в повідомленні.

Профспілки підприємств закликають депутатів Київради на найближчому засіданні, 3 вересня, прийняти рішення про додаткове фінансування КП «Київський метрополітен» і «Київпастранс» для можливості виплачувати зарплату і надалі забезпечувати перевезення пасажирів у звичайному режимі.

 Читайте також: Кабмін візьме кредит на відновлення Донбасу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...