Кабмін залучить 6 млн євро від Єврокомісії на ядерну безпеку

264
2 хвилини
Кабмін залучить 6 млн євро від Єврокомісії на ядерну безпеку
Кабмін прийняв розпорядження, яке передбачає створення правових підстав для укладення угоди між урядом та Єврокомісією у сфері ядерної безпеки – угода передбачає реалізацію проєкту з бюджетом 6,6 млн євро. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Зазначається, що розпорядженням пропонується схвалити проєкт угоди про фінансування річної програми дій щодо співробітництва у сфері ядерної безпеки між урядом України та Єврокомісією.

«Проєктом угоди передбачається реалізація проєкту з бюджетом 6,6 млн євро (внесок ЄС – 5,9 млн євро), який складається з двох частин: інтегрування культури безпеки та операційної ефективності у сфері поводження з радіоактивними відходами в Україні та підтримка у створенні інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу, що охоплює всю територію України. Бенефіціаром проєкту є Державне агентство України з питань управління зоною відчуження», – йдеться у повідомленні.

Відповідно до угоди, створення автоматизованої системи радіаційного моніторингу буде досягатися шляхом інтеграції існуючих об’єктових систем моніторингу в єдину систему та за допомогою модернізації застарілого обладнання, пунктів спостереження і створення ефективних процедур обміну інформацією.

«Відповідні кроки сприятимуть розширенню можливостей реагування на радіологічні ризики в Україні та ранньому попередженню європейських країн про відповідні ризики. Підписання угоди сприятиме удосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів», – додали в Кабміні.

Читайте також: У МОН розповіли, як збільшаться зарплати вчителів за рік
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...