Кабмін скасував пільгову ціну на електроенергію для населення з січня 2021 року

2407
3 хвилини
Кабмін скасував пільгову ціну на електроенергію для населення з січня 2021 року
Кабінет міністрів України скасував пільгову ціну на електроенергію для населення — 90 копійок за перші 100 кВт-год — з січня 2021 року та встановив її на рівні 1,68 грн за кВт-год. Відповідне рішення ухвалено на засіданні 28 грудня.

«Із січня проєкт постанови передбачає продовження дії ПСЗ до 31 березня 2021 року, встановлення із 1 січня 2021 року до 31 березня фіксовану ціну для населення в розмірі 1,68 грн за кВт-год», — сказав в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Він зазначив, що якщо уряд не ухвалить сьогоднішню постанову, то ціна на електрику зросте більш ніж у 2,5 раза, оскільки стане ринковою.

За словами Вітренка, також відповідною постановою пропонується встановлення ціни вироблення електричної енергії державним підприємством НАЕК «Енергоатом» за двосторонніми договорами на електронних аукціонах держпідприємству «Гарантований покупець» на рівні 150 грн за 1 МВт-год.

«Проєкт постанови розроблено з метою забезпечення фінансової стабілізації ринку електричної енергії в наступному році та стабільної роботи генеруючих компаній, на яких покладено спеціальні зобов'язання НАЕК «Енергоатом» та «Укргідроенерго» і «Укренерго». А також, і в першу чергу, звертаю на це увагу, для запобігання стрімкого зростання тарифу на електроенергію вже з січня 2021 року», — сказав глава Міненерго.

В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад це — 1 грн 68 коп. за кВт-год.

Разом з тим, для промислових споживачів ціни на електрику формуються на підставі ринкових механізмів і коливаються від 2,5 грн до 4 грн за кВт-год.

5 серпня Кабінет міністрів України вніс зміни в положення про спеціальні зобов'язання на ринку електроенергії, зобов'язавши держкомпанію «Енергоатом» продавати близько 50% своєї електроенергії, а держкомпанію «Укргідроенерго» продавати 30% своєї електроенергії для потреб населення за ціною 1 копійка за кіловат-годину. Раніше «Енергоатом» був зобов'язаний продавати для потреб населення 80% своєї електроенергії, а «Укргідроенерго» — 35%. Частину, що залишилася електроенергію держкомпанії можуть продавати на ринку двосторонніх договорів та інших сегментах ринку.

Водночас скасування ПСЗ було однією з умов України перед МВФ в рамках меморандуму про фінансову допомогу на 5 млрд доларів.

«Два тижні тому ми підписали меморандум і вже не виконали одне з його положень. Будемо червоніти перед МВФ. Тим не менше ніхто не опускає руки», — коментував влітку голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Читайте також: Україна у 2021 році має погасити $16 млрд держборгу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...