Кабмін доручив створити нову державну компанію для запуску пільгової іпотеки

195
1 хвилина
Кабмін доручив створити нову державну компанію для запуску пільгової іпотеки
Кабінет міністрів постановою №1115 доручив Міністерству фінансів створити ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» для впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом та рефінансування іпотечних кредитів. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» створюється з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. Компанія повинна надавати послуги фінансового лізингу по об'єктах нерухомості, видачі кредитів банкам для фінансування іпотеки фізичним особам.

Постановою також затверджено Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для поповнення статутного капіталу цього акціонерного товариства.

В рамках цих механізмів Кабінет Міністрів готує дві програми пільгової іпотеки зі ставками від 5% до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців. При цьому перший внесок повинен становити не менше 20%, а площа житла за такою програмою не повинна перевищувати 52 кв. м на людину.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, на першому етапі передбачається надати 12 500 іпотечних кредитів і придбати 18 800 квартир у фінансовий лізинг.

Читайте також: З фонду боротьби з COVID-19 використали 62% коштів
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...